Kiedy wysłać wezwanie do zapłaty?

Dochodzenie roszczeń za nieopłaconą fakturę. Jak odzyskać pieniądze za wykonaną usługę?
iła34

Kiedy wysłać wezwanie do zapłaty?

Post autor: iła34 »

W temacie dochodzenia płatności faktur, kiedy wysłać wezwanie do zapłaty do klienta? Mam plan wpisać go do rejestru dłużników, dowiedziałem się, że nie tylko mi zalega z płatnościami i te problemu mogą potrwać dłużej. Nie znam się jednak na obowiązujących terminach. Gdzie znajdę takie informacje?
Awatar użytkownika
zorka
Posty: 36
Rejestracja: 30 cze 2020, 1:54

Re: Kiedy wysłać wezwanie do zapłaty?

Post autor: zorka »

O wezwaniach do zapłaty wyczerpująco napisali na https://www.big.pl/baza-wiedzy/wezwanie-do-zaplaty . Takie pismo powinno zostać wysłane listem poleconym albo doręczone do rąk własnych na miesiąc przed zamiarem wpisania dłużnika do BIG. Wezwanie możesz wystawić gdy łączna kwota zobowiązań dłużnika, będącego konsumentem, wynosi co najmniej 200 złotych, zaś dłużnika będącego przedsiębiorcą co najmniej 500 złotych. Od terminu płatności powinno upłynąć co najmniej 30 dni.
Jędruś22

Re: Kiedy wysłać wezwanie do zapłaty?

Post autor: Jędruś22 »

Z tego typu pytaniami najlepiej udać się do tej internetowej kancelarii ekancelaria.tv bo tam znajdziesz rozwiązanie swoich problemów w 24h od złożenia pytania poprzez ich portal. Nie tylko masz atrakcyjną stawkę ale także wszelkich specjalistów z zakresu prawa zebranych w jednym miejscu. Jeśli to mało to jest też opcja video konferencji z danym prawnikiem jeśli tylko widzisz taką potrzebę.
Małgosia

Re: Kiedy wysłać wezwanie do zapłaty?

Post autor: Małgosia »

Ja polecam kupić dobre oprogramowanie do faktur. Przykładowo ja korzystam z Melpe i sam program daje mi wiele możliwości, w tym również windykację i wysyłanie wezwań do zapłaty. Pokazuje mi również listę dłużników, co jest dobrą opcją przy ponownej próbie zakupu przez takiego klienta.
ODPOWIEDZ