Studia w Warszawie

Szukasz porady, opinii? Zajrzyj tutaj.
iraś

Studia w Warszawie

Post autor: iraś »

Mam pytanie odnośnie edukacji, jakie studia i jaki kierunek w Warszawie możecie mi polecić? Zastanawiam się co wybrać, zależy mi na studiach niestacjonarnych dlatego uczelni jest sporo niepublicznych ale ja sam nie wiem na co patrzeć przy wyborze. Doradźcie proszę.
dżindżer

Re: Studia w Warszawie

Post autor: dżindżer »

I na uczelniach publicznych możesz studiować zaocznie chociaż jak mam być szczera to wybrałabym niepubliczne. Mniej osób zazwyczaj, ciekawsze zajęcia, a kierunków też nie brakuje. Nie wiem czego dokładnie szukasz, coś Cię musi interesować, zobacz sobie na ofertę AEH w Warszawie.
łania

Re: Studia w Warszawie

Post autor: łania »

Finanse i rachunkowość? Jeśli lubisz cyferki to kierunek po którym zawsze znajdziesz zatrudnienie. W każdej firmie szukają takich specjalistów. A jeśli umysł humanistyczny to administracja? Oba kierunki znajdziesz na AEH, uczelnia w centrum stolicy jest, ponad 20 lat już szkolą studentów.
Awatar użytkownika
zorka
Posty: 36
Rejestracja: 30 cze 2020, 1:54

Re: Studia w Warszawie

Post autor: zorka »

Dużo zależy od tego co zdawane na maturze, jak ktoś był w klasie humanistycznej to teraz nie pójdzie raczej na informatykę :) Czasami warto zaryzykować, jak jakiś kierunek wydaje się interesujący to zwyczajnie próbować. Teraz można spokojnie iść na studia zaoczne i pracować na cały etat. Rzeczywiście na AEH mają godne uwagi kierunki. Moja sąsiadka tam studiuje, mądra bardzo dziewczyna.
Awatar użytkownika
iletra
Posty: 8
Rejestracja: 21 kwie 2020, 13:07

Re: Studia w Warszawie

Post autor: iletra »

iraś pisze: ↑11 sie 2021, 23:29 Mam pytanie odnośnie edukacji, jakie studia i jaki kierunek w Warszawie możecie mi polecić? Zastanawiam się co wybrać, zależy mi na studiach niestacjonarnych dlatego uczelni jest sporo niepublicznych ale ja sam nie wiem na co patrzeć przy wyborze. Doradźcie proszę.
Studia na AEH jak najbardziej polecam. Jeśli szukasz niepublicznej uczelni to w Warszawie ta jest najlepsza. I kierunków nie brakuje właśnie.
iraś

Re: Studia w Warszawie

Post autor: iraś »

Wiele cennych porad dostałem, dziękuję wszystkim. Ze mnie taki typ co nie ma jasno sprecyzowanych preferencji co chciałby studiować, w czym by się sprawdził. Dlatego moje pytanie i jaki kierunek obecnie jest godny uwagi, przyszłościowy. Myślę, że zarządzanie to może być to w czym się sprawdzę, AEH na pewno sprawdzę.
fiżka

Re: Studia w Warszawie

Post autor: fiżka »

też od 2 lat jestem studentką :) wybrałam pielęgniarstwo a papiery złożyłam na Mazowiecką Uczelnię Medyczną w Warszawie https://mum.edu.pl/studia-licencjackie-pielegniarstwo/. Bardzo wysoki poziom nauki, duża ilość ćwiczeń oraz zajęć praktycznych organizowanych w placówkach medycznych. Czesne też nie jest wygórowane.
Awatar użytkownika
długa23
Posty: 207
Rejestracja: 08 lip 2019, 16:28

Re: Studia w Warszawie

Post autor: długa23 »

Moim zdaniem podczas studiów warto również pomyśleć o dodatkowej nauce języków obcych. Na stronie internetowej https://www.profi-lingua.pl/kursy-jezykowe/online możecie zapoznać się z ofertą szkoły ProfiLingua, która, jak widać, organizuje takie kursy w systemie on-line. Dzięki temu uda Wam się na pewno taką naukę pogodzić z zajęciami na uczelni ;)
poliś0033

Re: Studia w Warszawie

Post autor: poliś0033 »

No akurat w Warszawie na AEH jest kierunków na finansach i rachunkowości. Ja jestem na rachunkowości I stopień, przyjaciel robi bankowość. On sobie chwali, ja też nie narzekam, bo zajęcia są ciekawe i nastawione w ogromnej mierze na praktykę i ogrom wiedzy. Musicie sobie ich sprawdzić!
memiś9944

Re: Studia w Warszawie

Post autor: memiś9944 »

Tak, jak mówicie. Trzeba wybierać kierunki, które oczywiście nas interesują i o których mamy jakiekolwiek pojęcia. Czyli, jeśli wybieracie rachunkowość, no to na matematyce powinniście się znać. Korzystajcie, sprawdzajcie, a na pewno znajdziecie odpowiednią drogę edukacji dla siebie.
dyżka

Re: Studia w Warszawie

Post autor: dyżka »

ja już na początku nauki w liceum wiedziałam, ze chciałabym pracować z pacjentami i dlatego zdecydowałam się na fizjoterapię i to na wspomnianej już wcześniej Mazowieckiej Uczelni Medycznej w Warszawie :) naprawdę dobra uczelnia, nastawiona na to by odpowiednio przygotować studenta do późniejszej pracy z pacjentem.
tomuś5444

Re: Studia w Warszawie

Post autor: tomuś5444 »

No to jeśli zależy Ci na wysokiej jakości nauczania, proponowałbym Tobie zapoznać się z ofertą uczelnia AEH w Warszawie. Zainteresuj się kierunkiem, który jest przyszłościowy i faktycznie może przydać się podczas kariery zawodowej. Warto inwestować w siebie, bo możliwości jest sporo.
Eliza

Re: Studia w Warszawie

Post autor: Eliza »

Jeżeli zależy ci na studiach niestacjonarnych to rozważyłabym kształcenie online : ) Naprawdę to jest super opcja. Przede wszystkim nie musimy wysiadywać kilku godzin na zajęciach, a to kiedy się uczymy zależy w większości od nas : ) Sama kończyłam w taki sposób studia i dla mnie osobiście jest to najlepsza opcja, polecam poszukać informacji i zastanowić się nad takim systemem edukacji : )
Romuś66

Re: Studia w Warszawie

Post autor: Romuś66 »

Studia i kierunek studiów należy wybierać rozsądnie. Nie warto poświęcać czas i energię na coś, co nam się w życiu nie przyda. Pamiętaj też o tym, że wykonywany w przyszłości zawód powinien sprawiać Ci przyjemność. Co do samej uczelni w Warszawie, zdecydowanie AEH będzie najlepszym wyjściem ze względu na dobry poziom kształcenia.
melodyjka

Re: Studia w Warszawie

Post autor: melodyjka »

Jesli chodzi o uczelnie warszawskie, to ja wiele dobrego slyszalam o tej https://uczelniakorczaka.pl/ maja fajny wybór kierunków i mocno rozwiniętą ofertę na studia podyplomowe ;) takze jak ktoś szuka w tym klimacie, to warto wziac pod uwage
leosia

Re: Studia w Warszawie

Post autor: leosia »

Jezeli komu zalezy na tym aby studiowac w warszawie, i aby byly to kierunki medyczne, to tutaj jest calkiem spory wybór https://www.collegium.com.pl/ ;) mozna i stacjonarnie i zaocznie ;)
ODPOWIEDZ