Alkohol i inne używki

Szukasz porady, opinii? Zajrzyj tutaj.
Aśkowa

Alkohol i inne używki

Post autor: Aśkowa »

Podobno wszystko jest dla ludzi ale czy wy też macie wrażenie że obecnie do używek mamy łatwiejszy dostęp a zwłaszcza nasze dzieciaki? Moja córka ma dopiero 12 lat ale boje się, że może popaść w złe towarzystwo i nawet dobre wychowanie nie uchroni jej przed złem. Niedawno moja znajoma z pracy płakała bo jej syn jest uzależniony od dopalaczy.. Robi co może, nawet opłaciła terapię w najlepszym ośrodku leczenia uzależnień Forest i mamy nadzieję, że tam mu pomogą ale wydaje mi się, że obecna młodzież woli takie zachowania niż te które uważamy za normalne...
Kamil

Re: Alkohol i inne używki

Post autor: Kamil »

Ja z kolei odnoszę wrażenie, że największym problem społecznym, jeśli chodzi o uzależnienia, jest alkoholizm. Sama znam osobę, która długo się leczyła i tak naprawdę dopiero wszycie Esperalu w Świnoujściu pomogło jej na dobre zakończyć z nałogiem. Wydaję mi się, że to jedna z najskuteczniejszych form leczenia. Warto zapewnić wsparcie osobom uzależnionym, gdyż czasem ich silna wola nie jest wystarczająca aby przestać pić. Pomoc specjalistów jest także w tym przypadku nieodzowna.
diprets

Re: Alkohol i inne używki

Post autor: diprets »

Pamiętajcie jednak, do czego to prowadzi, zobaczcie - http://poradnia-uzaleznien.pl/
Alkohol to nie jest zabawa. Jeśli ktoś nie potrafi się ograniczać, nie ma wyczucia momentu, w którym należy powiedzieć dosyć, to może się dla niego zakończyć naprawdę źle. Dlatego alkohol spoko, od czasu do czasu, ale z zachowaniem zdrowego rozsądku.
Łatwo jest przekroczyć granicę - nie dopuszczajcie do tego. Jeśli mocno czujecie głód, musicie się napić, to oznacza, że coś jest nie tak.
stenka

Re: Alkohol i inne używki

Post autor: stenka »

No uzaleznienie od alkoholu to okropna sprawa... wiem cos o tym, bo moj brat był uzalezniony. To straszne, ale ostatecznie wyrazil chec leczenie i byl na odywku w osrodku tratwa w Wisle
ODPOWIEDZ