Wysyłaliście już palety?

Jak radzić sobie z dłużnikami?
Awatar użytkownika
girl
Posty: 20
Rejestracja: 22 mar 2019, 22:32

Wysyłaliście już palety?

Post autor: girl »

Witam, mam do Was dziś dość nietypowe pytanie. Czy wysyłaliście może gdzieś palety z towarem? Zapakowane aż do maksymalnej wysokości? Muszę coś takiego właśnie zlecić i nie wiem, do kogo mam się zgłosić. Zależy nam również na odprawie celnej, żeby nie było, że towar nie ma jakiś tam ważnych dokumentów i żeby nie wrócił do nas w strasznym stanie. Każdemu, kto mi pomoże, będę bardzo wdzięczna. Wcześniej się tym nie zajmowałam, stąd brak rozeznania.
Awatar użytkownika
Jessica
Posty: 90
Rejestracja: 17 cze 2019, 14:52

Re: Wysyłaliście już palety?

Post autor: Jessica »

Nigdy nie miałem takiej okazji.Ale jak by się nie zastanowić to jest to ciekawe zagadnienie. Nie wiem jakbym to rozwiązał. Daj znać co wymyśliłeś i jak to wypadło w Twoim przypadku.
- Marv, ten wóz jest żałosny, jasne? - rzucam. - Nie ma nawet ręcznego... stoi tam z dwoma cegłami pod tylnymi kołami.
Awatar użytkownika
publicystka
Posty: 28
Rejestracja: 27 lut 2019, 16:10

Re: Wysyłaliście już palety?

Post autor: publicystka »

Jestem specjalistką w tym temacie, ale wydaje mi się że odprawa celna to jedno, a przesyłka to drugie. Za odprawę będziesz musiał dodatkowo zapłacić do 10% wartości paczki, ale to już na pewno wiesz skoro się tym interesujesz. Za całą paletę będziesz płacił prawdopodobnie zgodnie z jej wagą, co oznacza że im będzie cięższa tym po prostu droższa. Z kurierów jakich mogę ci polecić, wiem na pewno że jeździ DHL i GLS.
Awatar użytkownika
ania
Posty: 54
Rejestracja: 26 cze 2019, 8:50

Re: Wysyłaliście już palety?

Post autor: ania »

Skoro jest mowa o wysyłaniu palet, to należałoby też wspomnieć o ich pakowaniu. Jak taką paletę z lekkimi towarami zapakować, żeby w czasie transportu nic się jej nie stało, żeby się nie chwiała, czy żeby po prostu coś z niej nie uciekło? Przyznam szczerze, że aż mnie skręca, jak sobie pomyśle, ile tego muszę dla firmy przetransportować i jaką mam za to odpowiedzialność. Dlatego proszę, napiszcie wszystko, co powinnam wiedzieć.
Awatar użytkownika
disaja
Posty: 37
Rejestracja: 27 cze 2019, 11:41

Re: Wysyłaliście już palety?

Post autor: disaja »

Osobiście nie nadawałam takiej paczki, bo pracuję na recepcji, ale niejednokrotnie odbierałam faktury od firmy Speedpack https://www.speedpack.com.pl/ , która u nas właśnie zajmuje się spedycją w Irlandii i Anglii. Problemów nigdy z nimi nie było, a paczki na ogół dostarczane są w terminie, więc jeśli i wy potrzebujecie przesłać palety, to radziłabym właśnie się nimi zainteresować. Kontakt macie na stronie.
Awatar użytkownika
artursa
Posty: 3
Rejestracja: 03 lip 2019, 14:05

Re: Wysyłaliście już palety?

Post autor: artursa »

Niestety, są to bardzo ciężkie decyzje. Mam nadzieję, że dasz jakoś radę.
Czasami dopiero w momencie spotkania zdajesz sobie sprawę z tego, jak bardzo ci kogoś brakowało.
Awatar użytkownika
długa23
Posty: 207
Rejestracja: 08 lip 2019, 16:28

Re: Wysyłaliście już palety?

Post autor: długa23 »

A skoro już o paletach mowa, to czy na co dzień potrzebujecie w Waszych firmach drewnianych europalet? Jeśli tak, to gdzie się w nie zaopatrujecie? My już od jakiegoś czasu współpracujemy z firmą https://saspalety.pl/ i jesteśmy bardzo zadowoleni ;) Dzięki temu, że posiadają oni nowoczesną linię technologiczną, można u nich zamawiać duże ilości takich europalet najwyższej jakości :)
Awatar użytkownika
miskuzi
Posty: 70
Rejestracja: 08 paź 2019, 7:36

Re: Wysyłaliście już palety?

Post autor: miskuzi »

Przesyłki paletowe głównie wykorzystywane są przez firmy. Tu można wysłać np. materiały budowlane, części samochodowe, przede wszystkim AGD jak lodówka, pralka. Tu też trzeba wziąć od uwagę ograniczenie wagowe, które jest o wiele wyższe niż w innych paczkach. Pogotowie Paletowe to firma proponuje tanie palety. Zapoznajcie się z ich ofertą.
Awatar użytkownika
Lisa
Posty: 74
Rejestracja: 26 wrz 2019, 12:37

Re: Wysyłaliście już palety?

Post autor: Lisa »

A co powiecie na palety plastikowe? Według mnie to spora oszczędność miejsca, co przekłada się na wygodę pracy i jej lepszą wydajność.
ODPOWIEDZ